NASZ SERWIS:

serwis opo SpeedGum Warszawa

ul. Jagielska 25/27
02-886 Warszawa
tel: +48 609 439 256
E-mail: kontakt@kola-samochodowe.pl 

 Sprawdź jak do nas dojechać...

Opony używane czy jednak nowe budżetowe?

     Na naszym rynku cały czas dużym powodzeniem cieszą się opony używane. Klienci, którzy nie chcą przepłacać za ogumienie a szukają rozwiązania, które zapewni bezpieczeństwo na drodze wybierają właśnie to rozwiązanie.
      Na temat jakości opon używanych moglibyśmy napisać pracę doktorską, ale jeszcze nie tym razem. Ogólnie rzecz ujmując, podstawowym atutem opon używanych jest ich cena. Naturalnie każdy zainteresowany poszukuję opon jak najlepszej marki z głębokim bieżnikiem i jak najmniej zaawansowanych wiekowo.
      Pierwsze pytania padają niemal zawsze o bieżnik. Jego głębokość – poza ceną – ma największe znaczenie przy wyborze. I tu podobnie jak w oponach nowych różnica między oponami klasowymi i ekonomicznymi jest zauważalna. Inaczej jest w sytuacji, kiedy używana opona wysokiej klasy ma mniej bieżnika niż opona klasy średniej bądź budżetowa. Wtedy należy się zastanowić dokładnie nad wyborem (szczególnie w przypadku opon zimowych).
      Wiek opon nie zawsze przekreśla jako gorsze – te starsze. Wiele zależy od tego, jak były użytkowane, przechowywana, ale też od marki/modelu opony. Jako ciekawostkę przytoczyć można przykład opon znanego koncernu, który wywodzi się z Francji a którego opony pomimo doskonałych parametrów jezdnych i uznania za czołową markę w przemyśle oponiarskim mają niezrozumiałe tendencje do parcenia nawet po 3 latach normalnego użytkowania. W bardzo wielu przypadkach opony nawet 8-10-letnie nieposiadające żadnych uszkodzeń nadają się do bezpiecznego użytku bez obawy o bezpieczeństwo.
      Pamiętać należy, że decydując się na opony używane trzeba się im dokładnie przyjrzeć!
W naszym przypadku każda opona przed sprzedażą jest sprawdzana ciśnieniowo ora podlega ocenie zewnętrznej czy nie posiada żadnych uszkodzeń. Nie każdy jest jednak uczciwy. Zdarza się, że przyjeżdżają do nas klienci z oponą do zamontowania zakupioną od innego sprzedawcy, która okazuje się klejona, „wyząbkowana” lub z bieżnikiem, którego w opisie miało być 7 mm a w rzeczywistości niewiele wystaje on za ogranicznik (zdecydowana większość producentów stosuje ogranicznik na wysokości 3 mm – po osiągnięciu tego limitu opona nadaje się bezwzględnie do utylizacji).
      Jak już wspominaliśmy opony mniej renomowanego producenta z dużą ilością bieżnika nie muszą ustępować oponom klasy premium, które mają go mniej.
Jako że ceny opon używanych zazwyczaj oscylują w granicach 40-60% nowych (bierzemy pod uwagę opony pełnowartościowe, kilkuletnie) nie możemy zapomnieć, że takie opony nie utrzymują oczywiście parametrów swoich nowych odpowiedników.
      I w tym miejscu pojawia się właśnie pytanie, co wybrać? Opony używane w dobrym stanie czy jednak nowe, w tej samej cenie lub minimalnie droższe.
      Na rynku można znaleźć wiele opon producentów, o których trudno usłyszeć w mediach (nie każdy koncern posada wielomilionowe budżety reklamowe), a które swoimi parametrami zachęcają do przyjrzenia się im bliżej.
Jedną z takich marek jest polecany przez nas POWERTRAC.

opony Powertrac Warszawa


POWERTRAC SNOWTOUR oraz SNOWSTAR to opony zimowe klasy budżetowej, które coraz mocniej zdobywają Europejski rynek dzięki optymalizacji parametrów w relacji do ceny.

Opona POWERTRAC - bieżnik


      Opony te posiadają atest 3PMSF co oznacza, że spełniają wszystkie wymagania UE dotyczące opon zimowych.
Dzięki specjalnie zaprojektowanemu bieżnikowi z dużą ilością lamel zwiększona została powierzchnia przylegania do podłoża, ma to zdecydowanie pozytywny wpływ na przyczepność na mokrej oraz oblodzonej nawierzchni-a co za tym idzie-na bezpieczeństwo prowadzenia auta.
Cztery rowki podłużne oraz specjalnie przystosowane rowki poprzeczne odpowiadają za optymalne odprowadzenie wody.
Dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki gumowej opony POWERTRAC są przystosowane do użytkowania nawet w bardzo niskich temperaturach zapewniając stabilność prowadzenia oraz komfort jazdy.
      Fabryka Powertrac znajduję się w Chinach. Opony pomimo kraju produkcji są dobrej klasy. Produkty z tego kraju jeszcze niedawno odstraszały niską jakością jednak stopniowe wykupowanie uznanych marek – a co za tym idzie szeregu patentów oraz ogromne inwestycje w rozwój własnych technologii spowodowało ogromny skok jakościowy wyrobów pochodzących z państwa środka.
Zatem warto zastanowić się, czy opłacalnym jest inwestowanie w opony używane, czy też zakup nowych, które na pewno charakteryzuje dłuższa żywotność i potwierdzone dobre parametry jezdne.
      Powertrac dostępny jest w ponad dwudziestu rozmiarach w naszym sklepie.
Zapraszamy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl