NASZ SERWIS:

serwis opo SpeedGum Warszawa

ul. Jagielska 25/27
02-886 Warszawa
tel: +48 609 439 256
E-mail: kontakt@kola-samochodowe.pl 

 Sprawdź jak do nas dojechać...

Dobre i niedrogie zimowe? KLEBER KRIALP HP3!

Wobec zbliżającego się coraz szybciej sezonu wymiany opon, na inaugurację naszego bloga zajmiemy się przedstawieniem optymalnych rozwiązań dotyczących... ok po prostu polecimy najlepsze opony zimowe mając na uwadze relację ceny, do jakości!

Przed każdym sezonem tj., w okolicy końca września (zimowy) oraz początku marca (letni) mierzymy się z wyborem marki oraz modelu opon, które będzie można zakupić na miejscu tj. od ręki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów zawsze staramy się mieć kilkadziesiąt kompletów opon kilku producentów i kilka modeli. Istnieje oczywiście możliwość zamówienia KAŻDEJ opony, którą w 90% jesteśmy w stanie zaoferować w ciągu 24h. Jest jednak rzesza klientów, którzy nie chcą czekać (co oczywiście rozumiemy), dlatego jeszcze przed sezonem stawiamy mocniej na konkretny model i markę, która odpowiada dwóm podstawowym kryteriom które są przedstawiane przez klientów: "dobra" i "niedroga".

W tym roku po dogłębnej analizie rynku postanowiliśmy postawić na sprawdzoną i klasową markę (choć na pewno nie tak rozreklamowaną jak grupa do której należy - Michelin) - KLEBER model KRISALP HP3! Zanim przejdziemy do analizy paramentów opony - pierwszy rzut oka (nawet niewprawionego) podpowiada, że jest to "kawał" opony.

Tradycyjna "jodełka" wymyślona dawno temu w innym koncernie została w HP3 jeszcze bardziej udoskonalona. Modele HP2 oraz HP3 dzieli kosmos. Zdecydowane zwiększenie, wydłużenie oraz zmiana ułożenia lamel powoduje pewniejsze przyleganie opony do podłoża w trudnych warunkach. Kierunkowy bieżnik w kształcie wspomnianej jodełki z odpowiednimi kanałami rynnowymi oznacza lepsze odprowadzania śniegu oraz wody, co zapewnia nie tylko lepsze trzymanie się drogi w prostym torze, ale również przy zakrętach.

Kleber Krisalp HP3

Wzbogacenie mieszanki gumowej w stosunku do poprzedniego modelu pomogło w skróceniu drogi hamowania na mokrej powierzchni nawet o 9% (parametr B lub C – w zależności od rozmiaru – nie wziął się tutaj znikąd). Zmieniona mieszanka oznacza w tym przypadku również zwiększoną trwałość oraz odporność na ciężkie warunki (w mediach codziennie można usłyszeć, że tegoroczna zima będzie długa i ciężka!).

Grupa Michelin (do której należy Kleber) jako pierwsza zdecydował się użyć w mieszance gumowej – elastomer funkcjonalny (ale również olej rzepakowy:-). Brzmi groźnie, ale chodzi przede wszystkim o zwiększenie przyczepności na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni przy jednoczesnym podniesieniu trwałości i zachowaniu niskich oporów toczenia (niskiej paliwo chłonności).

Reasumując, cały wywód nie sprowadza się do tego by klientowi oponę po jak najlepszej cenie nie zwracając uwagi na jakość. Chodzi o to by opony, które nie odstraszają swoją ceną spełniały oczekiwania nawet wymagających kierowców (choć nie będziemy ukrywać, że występuje korelacja zadowolenie klientów – zadowolenie naszej księgowej). Parametrami (C, B 69 dB oraz B, B 69 dB) model ten plasuje się w segmencie Premium! Nie sztuką jest wydać majątek na oponę, której cena wynika z nakładów potrzebnych na jej rozreklamowanie. Pamiętajmy, że w przemyśle oponiarskim dziś nie ma już znaczenia logo producenta a jakość i rodzaj zastosowanych rozwiązań w budowie opony!

Kleber Krisalp HP3 są już dostępne w kilkunastu najpopularniejszych rozmiarach w naszym sklepie! Polecamy, bo naprawdę warto!

Na zakończenie w ramach ciekawostki jak również zachęty dodamy że opony te produkowane są w fabryce Michelin w Polsce a konkretnie w Olsztynie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl